Grupa CCC dołącza do inicjatywy „Sklepy Wolne od Futer"

Gino Rossi w ramach Grupy CCC dołączyła do programu “Sklepy Wolne od Futer” (ang. Fur Free Retailer). Jej celem jest wyeliminowanie naturalnych futer w produkcji odzieży i obuwia. To kolejny krok Spółki w realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju.

Wraz z przystąpieniem do programu „Sklepy Wolne od Futer” Grupa CCC zobowiązała się do niewykorzystywania w kolekcjach Gino Rossi, DeeZee i CCC naturalnych futer zwierzęcych. Decyzja ta jest podyktowana względami etycznymi i wpisuje się w strategię oraz działania firmy z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Grupa CCC zobowiązuje się nie wykorzystywać, zamawiać, sprzedawać czy promować żadnych ubrań, akcesoriów lub innych produktów zawierających futra naturalne. Jednocześnie oczekuje od swoich kontrahentów udokumentowania, że dostarczany przez nich asortyment nie zawiera wyrobów pochodzenia zwierzęcego. Kwestie te reguluje wprowadzony w Grupie pod koniec 2020 roku dokument „Zasady oraz Dobre Praktyki dla Kupców i Projektantów w Grupie Kapitałowej CCC”, określający wytyczne współpracy z dostawcami i kryteria wyboru nowych kolekcji.

Produkty oznaczone jako Eco Friendly - wykonane są z materiałów przyjaznych środowisku, dodatki wytworzono ze skór z ekologicznych garbarni, dochowujących najwyższej staranności w zakresie ochrony środowiska i wydajności w procesie produkcyjnym oraz poprzez użycie materiałów z recyklingu, biodegradowalnych, stworzonych zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Produkty z takim oznaczeniem nie zawierają szkodliwych substancji, surowców zwierzęcych. ani związków chemicznych. Do ich produkcji potrzeba niewiele wody i energii. Podczas wytwarzania surowca do powietrza emitowana jest jedynie para wodna. Dzięki temu produkcja nie zanieczyszcza powietrza ani gleby.