1. Sprawdź wygląd opakowania zewnętrznego

Opakowanie nie powinno posiadać wgnieceń, dziur i innych śladów uszkodzeń.

Powinno być szczelnie zamknięte, nienaruszone. Jeżeli do zabezpieczenia została użyta taśma gino-rossi, nie może ona być przerwana lub przecięta.

1) Jeśli wszystko jest w porządku, podpisz list przewozowy.

2) Gdy opakowanie wzbudza Twoje zastrzeżenia, odmów przyjęcia przesyłki.

3) Jeśli zdecydujesz się odebrać zamówienie z uszkodzonym opakowaniem podpisując list przewozowy poproś kuriera, aby pozostał do momentu sprawdzenia przesyłki. Postępuj według pkt 2.

 

2. Sprawdź zawartość przesyłki

Otwórz przesyłkę i sprawdź, czy dostawa jest kompletna, a produkty nieuszkodzone.

1)  Jeśli masz zastrzeżenia co do stanu przesyłki , poproś kuriera o sporządzenie protokołu szkody lub skontaktuj się z BOK

Zadbaj o wypełnienie wszystkich pól formularza. Oznacz uszkodzenie opakowanie zewnętrznego.

Jest to najbardziej istotna informacja do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji przez przewoźnika. Przed podpisaniem zweryfikuj czy opis jest zgodny ze stanem faktycznym.

W polu „uwagi” możesz podać wszystkie swoje zastrzeżenia, także te dotyczące informacji wpisanych przez kuriera do protokołu np. gdy nie zgadzasz się z informacjami wpisanymi na protokole szkody.

2) Odbierz jeden egzemplarz wypełnionego protokołu.

3) Gdyby kurier nie chciał poczekać, poinformuj, że będzie musiał przyjechać ponownie w celu sporządzenia protokołu szkody.

3. Zastrzeżenia po odjeździe kuriera

Jeśli przesyłka wzbudziła Twoje zastrzeżenia po odjeździe Kuriera, koniecznie zgłoś tego samego dnia uszkodzenie do przewoźnika.

Po zgłoszeniu przez 7 dni może zostać spisany wiążący protokół szkody. Konsultant przyjmie zgłoszenie i umówi Cię na kolejną wizytę kuriera w celu sporządzenia protokołu szkody.

Poinformuj sklep o zdarzeniu.

Bezpieczny odbiór przesyłki z Paczkomatu Inpost

Jeśli widzisz, że Twoja przesyłka paczkomatowa jest uszkodzona, zgłoś to jeszcze przy Paczkomacie (maszyna przed zakończeniem odbioru zapyta Cię, czy z przesyłką jest wszystko w porządku).

Jeśli nie sporządzisz protokołu szkody w momencie odbioru przesyłki, wciąż masz 7 dni na sporządzenie protokołu w oddziale.

Kontakty do przewoźników:

Inpost 

DHL

Kontakt z obsługą sklepu internetowego gino-rossi.com