1. Sprawdź wygląd opakowania zewnętrznego

Opakowanie nie powinno posiadać wgnieceń, dziur i innych śladów uszkodzeń.

Powinno być szczelnie zamknięte, nienaruszone. Jeżeli do zabezpieczenia została użyta taśma gino-rossi, nie może ona być przerwana lub przecięta.

1) Jeśli wszystko jest w porządku, podpisz list przewozowy.

2) Gdy opakowanie wzbudza Twoje zastrzeżenia, odmów przyjęcia przesyłki.

3) Jeśli zdecydujesz się odebrać zamówienie z uszkodzonym opakowaniem podpisując list przewozowy poproś kuriera, aby pozostał do momentu sprawdzenia przesyłki. Postępuj według pkt 2.

 

2. Sprawdź zawartość przesyłki

Otwórz przesyłkę i sprawdź, czy dostawa jest kompletna, a produkty nieuszkodzone.

1)  Jeśli masz zastrzeżenia co do stanu przesyłki , poproś kuriera o sporządzenie protokołu szkody lub skontaktuj się z BOK

Zadbaj o wypełnienie wszystkich pól formularza. Oznacz uszkodzenie opakowanie zewnętrznego.

Jest to najbardziej istotna informacja do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji przez przewoźnika. Przed podpisaniem zweryfikuj czy opis jest zgodny ze stanem faktycznym.

W polu „uwagi” możesz podać wszystkie swoje zastrzeżenia, także te dotyczące informacji wpisanych przez kuriera do protokołu np. gdy nie zgadzasz się z informacjami wpisanymi na protokole szkody.

2) Odbierz jeden egzemplarz wypełnionego protokołu.

3) Gdyby kurier nie chciał poczekać, poinformuj, że będzie musiał przyjechać ponownie w celu sporządzenia protokołu szkody.

3. Zastrzeżenia po odjeździe kuriera

Jeśli przesyłka wzbudziła Twoje zastrzeżenia po odjeździe Kuriera, koniecznie zgłoś tego samego dnia uszkodzenie do przewoźnika. Poinformuj sklep o zdarzeniu.

Po zgłoszeniu przez 7 dni może zostać spisany wiążący protokół szkody. Konsultant przyjmie zgłoszenie i umówi Cię na kolejną wizytę kuriera w celu sporządzenia protokołu szkody.

DHL:
W celu spisania protokołu szkody proszę wejść na stronę https://dhl24.com.pl/DHL2/reklamacje/nowa.html , następnie wybrać jako rodzaj zgłoszenia ""Reklamacja przesyłki"", a w powodzie reklamacji wybrać pole ""Protokół szkody"". Kolejno proszę uzupełnić potrzebne dane (numer listu przewozowego, treść zgłoszenia, zgłaszający, imię i nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu). Następnie proszę załączyć zdjęcia przedstawiające opakowanie zewnętrzne, zabezpieczenie wewnętrzne przesyłki oraz uszkodzenie zawartości. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji proszę kliknąć przycisk ""Wyślij"". Na podany adres mailowy otrzymają Państwo od firmy DHL protokół szkody, który należy wypełnić i wysłać go wraz ze zdjęciami opakowania na nasz adres mailowy [email protected].

Na spisanie protokołu szkody każdy Klient ma 7 dni od momentu odebrania przesyłki od kuriera DHL.

INPOST: W celu spisania protokołu szkody proszę wejść na stronę https://inpost.pl/protokol, następnie uzupełnić potrzebne dane, załączyć zdjęcia przedstawiające opakowanie zewnętrzne, zabezpieczenie wewnętrzne przesyłki oraz uszkodzenie zawartości. Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji proszę kliknąć przycisk ""Wyślij zgłoszenie"". Na podany adres mailowy otrzymają Państwo od firmy InPost potwierdzenie zgłoszenia. Protokół należy wypełnić i wysłać go wraz ze zdjęciami opakowania na nasz adres mailowy [email protected]. Na spisanie protokołu szkody każdy Klient ma 7 dni od momentu odebrania przesyłki z paczkomatu firmy inPost.

Bezpieczny odbiór przesyłki z Paczkomatu Inpost

Jeśli widzisz, że Twoja przesyłka paczkomatowa jest uszkodzona, zgłoś to jeszcze przy Paczkomacie InPost (maszyna przed zakończeniem odbioru zapyta Cię, czy z przesyłką jest wszystko w porządku).

Jeśli nie sporządzisz protokołu szkody w momencie odbioru przesyłki, wciąż masz 7 dni na sporządzenie protokołu w oddziale.

Kontakty do przewoźników:

Inpost 

DHL

Kontakt z obsługą sklepu internetowego gino-rossi.com