Kolekcja wiosna – lato 13

Przed nami nowa pora roku, która pozwala zostawić za sobą szare dni i ponownie wyjść na spotkanie odradzających się barw. Świeże trendy rozkwitają niczym kwiaty na wiosennej łące!

Przed nami nowa pora roku, która pozwala zostawić za sobą szare dni i ponownie wyjść na spotkanie odradzających się barw. Słupek rtęci idzie w górę, a my możemy obudzić uśpione pragnienia i nareszcie włożyć na siebie nowe, zachwycające kreacje. Świeże trendy rozkwitają niczym kwiaty na wiosennej łące.

Nadchodzący sezon będzie bardziej kolorowy niż zwykle, w dużej mierze za sprawą mody.  Na każdym kroku widać interesujące zestawienia. Odcienie bieli odcinają się na tle jaskrawych odblaskowych kolorów. Pojawiają się zupełnie nowe materiały i wzory a te klasyczne posiadają odświeżone akcenty.

W kolekcji, jaką proponują styliści Gino Rossi na wiosnę-lato 2013 znajdziemy buty i torby, wśród których dominuje ponadczasowe klasyczne wzornictwo i minimalistyczny miejski styl inspirowany modą lat 60-tych. W palecie kolorów znajdziemy odzwierciedlenie dwóch kierunków AQUARELLE I EARTHLY.

AQUARELLE - eteryczne piękno i elegancja powracają. Głównym atutem kolekcji są rozmyte, pastelowe kolory podkreślające nieformalny charakter kreacji.  Niczym w malarstwie impresjonistycznym dąży ona do oddania zmysłowych, ulotnych momentów, uchwycenia przemijających chwil. Pastele przełamują wiosenno–letni żywioł barw. Delikatna pastelowa kolorystyka podkreśla naturę kobiecości.  Wpisują się one szczególnie dobrze w klasycznych propozycjach czółenek z lakierowanej skóry czy dziewczęcych balerinach.  Stanowić będą doskonałe uzupełnienie zwiewnych wiosennych sukienek jakie znajdą się pewnie w niejednej kobiecej szafie.

Potem nadejdzie lato. To  czas, kiedy wygląda się najlepiej. Muśnięta słońcem skóra promienieje, włosy rozwiewa delikatna bryza a skala ubrań rozciąga się od najprostszych sukienek po eleganckie kreacje. Można nosić sandały na płaskim obcasie albo niebotycznie wysokie szpilki. Moda na lato jest lekka, przyjemna i nie poddaje się żadnym rygorom.

Kolekcja przygotowana przez Gino Rossi  z myślą o tym wspaniałym sezonie krąży wokół trenduEARTHLY inspirowanego barwami najcenniejszych minerałów i metali szlachetnych, kolorami z głębi ziemi. Patrząc na nią mamy na myśli  ciepłą barwę bursztynu znalezionego na plaży, piękno topazu, malachitu, turkusu, tak często pojawiających się w wakacyjnej biżuterii, czy wartość rud metali szlachetnych. To także niepowtarzalna uroda naturalnie występujących dzieł samej natury w postaci osadów, stalaktytów oraz innych nacieków i kryształów. Wystarczy pomyśleć choćby o fantastycznych osadach siarczanów w Parku Yellowstone lub białych wapiennych tarasach kontrastujących z turkusową wodą w Pamukkale w Turcji.

Trend EARTHLY jest mocnym modowym akcentem tegorocznego okresu wiosenno-letniego. Dobrze sprawdza się w liniach casualowych, gdzie surowe faktury i połączenia kolorystyczne nawiązują do stylu safari. Dominują w nim intensywne błękity, żółty i ciepłe letnie brązy. Uzupełnieniem całości są połyskujące diamenciki lub złote ozdoby oraz  zwierzęce wzory lub tekstylne faktury . Charakter kolekcji dopełniają koturny i sandały t-bar na wysokim obcasie oraz  kolorowe sandały w zestawieniach color blocking. Linia weekendowa wnosi z(do) kolei wysmakowaną miejską elegancję podkreśloną przez lakierowane i mieniące się metalicznie skóry.